ENTREGA DE PREMIOS FASE LOCAL E PROVINCIAL
04/07/2022
Certame de Narración e Debuxo Letras Galegas 2022
Certame de Narración e Debuxo Letras Galegas 2022
Premiados Certame de Narración e Debuxo Letras Galegas 2022

                                   PREMIADOS FASE LOCAL

        CATEGORÍA C (DE 12 A 16 ANOS)

1º Premio: Adriana Mouronte Mazoy

2º Premio: Pedro Alvelo Álvarez.

3º Premio: Lucía Morán Fernández

 

                                    PREMIADOS FASE PROVINCIAL

       NARRACIÓN

         CATEGORÍA A (ATA 8 ANOS)

1º Premio: Carlota Mosquera  Pardeiro (7 anos). Biblioteca de Barreiros

2º Premio: Gonzalo Suárez Marte (8 anos). Biblioteca de A Pobra de Brollón

3º Premio: Laura Díaz Fraga (8 anos). Biblioteca de Alfoz

Accésits:

  Irea Magdaleno Vilariño (7 anos). Biblioteca de Antas de Ulla

Antón Rodríguez Fernández (7 anos). Biblioteca de Chantada

3º Fabián Pérez González (8 anos). Biblioteca de Ribadeo

         CATEGORÍA B (DE 9 A 11 ANOS)

1º Premio: Hugo Martínez Pernas  (11 anos). Biblioteca de Viveiro

2º Premio: Raúl Delpueblo López (10 anos). Biblioteca de Navia de Suarna

3º Premio: Carlos Torres García (11 anos). Biblioteca de Outeiro de Rei

Accésits:

  Emma Mantilla Fuentes (11 anos). Biblioteca de A Pobra de Brollón

Uxía Níñez Gómez (9 anos). Biblioteca de Burela

        CATEGORÍA C (DE 12 A 16 ANOS)

1º Premio: Ana Lestao Ben (14 anos). Biblioteca de Burela

2º Premio: David Rey Cao (12 anos). Biblioteca de Burela

3º Premio: Unai Santiso Castro (13 anos). Biblioteca de Antas de Ulla

Accésits:

  Sabela Castro González (12 anos). Biblioteca de Monforte de Lemos

Lola Pedredo Defente (12 anos). Biblioteca de Pobra de Brollón

       DEBUXO

        CATEGORÍA A (ATA 8 ANOS)

1º Premio: Julia Villapol Bello (5 anos). Biblioteca de Barreiros

2º Premio: Noelia Gayoso Sixto (8 anos). Biblioteca de Foz

3º Premio: Uxía Sánchez Febrero (5 anos). Biblioteca de Barreiros

        CATEGORÍA B (DE 9 A 11 ANOS)

1º Premio: Jesús Medela Vázquez (11 anos). Biblioteca de Antas de Ulla

2º Premio:Mateo Villapol Bello (9 anos). Biblioteca de Barreiros

3º Premio: Juan David Barreiro Gómez (9 anos). Biblioteca de Outeiro de Rei

        CATEGORÍA C (DE 12 A 16 ANOS)

1º Premio: Claudia Fernández Fernández (14 anos). Biblioteca de Ribadeo

2º Premio: Salomé Mesa Ríos (12 anos). Biblioteca de Outeiro de Rei

3º Premio:Aarón Rodríguez Enterrios  (12 anos). Biblioteca de Barreiros

 

Parabéns a todas e todos os premiados e felicitacións aos participantes polos traballos presentados e o noso agradecemento ás bibliotecas municipais pola súa colaboración e traballo extraordinario neste Certame de Narración e Debuxo Letras Galegas.

A entrega de premios terá lugar o xoves, 7 de xullo de 2022 ás 19:00 h. no salón de actos da biblioteca.